Apartmani „Centar“, Odžaci
+381 65 377 19 10
Apartmani „Centar“ Odžaci
Apartmani „Centar“ Odžaci nalaze se u samom centru Odžaka preko puta Sportsko-poslovnog centra. Posedujemo 9 smeštajnih jedinica sa 19 ležaja.
• 5 dvokrevetnih soba
• 1 trokrevetna soba
• 1 apartman sa đakuzijem od 45m2
• 1 apartman-studio od 35 m2
• 1 apartman sa spavaćom sobom od 35 m2
• 1 zajedničku čajnu kuhinju
Za naše goste čaj i kafa su gratis.
Gostima su na raspolaganju kimatizovane jedinice sa garderoberom, besplatnim internetom i prelepim pogledom na centar grada.
Apartmani su različite veličine od 20 do 35 m2 a jedan apartman ima čak 45 m2. Svi apartmani se sastojei iz dnevnog boravka, i jednom sobom sa odvojenim ili francuskim ležajem.
Apartmani su opremljeni kuhinjom sa trpezarijom, kupatilom-đakuzijem. Idealno su mesto za vaš odmor. Čekamo vas da se sami uverite u to! Za goste apartmana obezbeđen je besplatan bežični internet, klima, kablovska i parking prostor.
U neposrednoj blizini našeg objekta nalazi se nekoliko restorana, picerija koji vam nude jedinstvene i vrhunske specijalitete koje pripremaju naši najbolji majstori po tradicionalnim receptima domaće kuhinje.
Odžaci su najveće mesto u istoimenoj opštini, nalazi se u zapadnom delu Bačke. Jednim delom se oslanja na Dunav koji pruža izvanredne uslove kako za ribolov tako i za lov u okolnim šumama. Pored toga putnicima namernicima su na raspolaganju Štrand u Bogojevu, ratkovačka Bager bara sa prelepim mestima za ribolov ali i gračačko jezero koje je ove godine dobilo sasvim nov izgled.
Pored toga Odžačka opština spada u red najstarijih arheoloških lokaliteta u Evropi. Na nekoliko kilometara od Odžaka u neposrednoj blizini naselja Deronje nalazi se Donja Branjevina, arheološki lokalitet star oko 7-8.000g.
Pripada kategoriji najstarijih spomenika kulture od velikog značaja. Arheološka iskopavanja su veoma uspešno vođena u periodu od 1965. do 1995. godine. Lokacija krije u sebi tajnu najstarije ratarske kulture u Evropi.
Ovaj lokalitet 1965. godine otkrio je je arheolog amater Sergej Karmanski i njegovi saradnici koji je 1989. godine postao poznat po pronalasku figure Crvenokose boginje.
Prve nalaze otkrio je između Deronja i Karavukova, gde Dunav pravi okuku, kada su građeni nasipi. Pronađeno je mnogo toga vrednog.
Prvenstveno simboli plodnosti. Osim Crvenokose boginje, tu su bili i rogovi, kao simbol muške plodnosti, smeštani u okrugle jame, koje su simbolizovale žensku plodnost.
Pronađene su i grudve pečene gline, gotovo identične kamenim glavama iz nalazišta Gura Baciului u Rumuniji.
Bili su tu i predmeti u obliku svinje. U ovu svrhu nošene su i lebrete – usni klinovi. Ukoliko bi je nosio muškarac, smatralo se da je sposoban za reprodukciju. Ukoliko bi je nosila žena, poručivala bi da traži mučkarca.
Simboli dugovečnosti bile su kornjače. Pronađeni su predmeti ovog oblika, ali i oblici, koji su oslikavani. Takođe, ustanovljeno je da su oklopi ovih životinja pokopavani ispod ognjišta.
Kada je reč o nakitu, pronađene su ogrlice, koje su mogle da predstavljaju amajlije.
Nije pronađeno mnogo toga, pa su se istraživači složili da stanovnici Donje Branjevine verovatno nisu posvećivali veliku pažnju ukrašavanju tela.
Ono što jeste korišćeno za ukras, ali i za otisak na tkanini, su dva pronađena pečata, koja su ostavljala najverovatnije crvene tragove.
Pronađeni su i današnji verski elementi, kao što su oltar ili kadionica, koji su tada korišćeni svakodnevno, odnosno bili su obični predmeti u dnevnoj upotrebi. Tada su već postojali i oprema za riblov, različite mreže, kao i oružje za lov, načinjeni od kosti.
Naravno, deca su i u to vreme volela da se igraju, o čemu svedoče pronađene igračke – kugle, brodići, glinene loptice.
+381 65 377 19 10